LPFL Youth Cup

LPFL Youth Cup

Last May 24, we organized a Futsal Cup hosted by Royale Estates Village, Las Pinas amongst the Youth Players of:
-Quezon City Futsal Club
-Manila Futsal Club
-Las Pinas Futsal Club
-Muntinlupa Futsal Club
-Makati United Futsal Club

Categories:

-14 yrs. old & under
-10 yrs. old & under

The LPFL Youth Cup is the Launching of the LUZON PREMIER FUTSAL LEAGUE,
which is an Inter-City Futsal Tournament, wherein each team is encouraged to have their own Home court & then start a Futsal Development Program. Each Futsal Club has the social responsibility of improving the lives of children in their area, through Futsal Clinics, Coaching Seminars & Refereeing Seminars.

Youth CupArriba Junior Futsalistas !

Together Towards “ONE GOAL PILIPINAS”

Advertisements

PFA Inter School Futsal Cup Schedules

PILIPINAS FUTSAL ASSOCIATION INTER SCHOOL FUTSAL CUP 2012
“THE FIRST INTER SCHOOL FUTSAL CUP IN THE PHILIPPINES”.

COLLEGE DIVISION GAME SCHEDULE & RESULTS:

MATCHDAY 1 – JUNE 24, 2012

MEN’S DIVISION                                                 RESULTS:
8:00 AM-MALAYAN COLLEGE VS. MAPUA    4-4
9:00 AM-UST-ARCHITECTURE VS.  SFU.          4-9
10:00 AM-ATENEO de Manila VS. ENDERUN  5-0
11:00AM-BULACAN STATE U.  VS.  R.T.U.       3-7
WOMEN’S DIVISION
12:00 NN-B.S.U.-Women VS. E.A.C.                              0-1
1:00 PM-ENDERUN-Women VS. R.T.U.-Women      0-5
2:00 PM-UA & P  VS.      ATENEO-Women                    4-5
3:00 PM-P.U.P.   VS.      COLLEGE OF ST. BENILDE  1-3

MATCH DAY 2 – JULY 1, 2012

MEN’S DIVISION
8:00 AM-MALAYAN COLLEGE VS. UST-ARCHITECTURE    10-0
9:00 AM-MAPUA  VS.  SOUTHVILLE                                              5-3
10:00 AM-ATENEO de Manila  VS. BULACAN STATE U          6-1
11:00 AM-ENDERUN VS.   R.T.U.                                                      2-2
WOMEN’S DIVISION
12:00 NN-B.S.U.-Women  VS. ENDERUN-Women                     5-5
1:00 PM-E.A.C.  VS. R.T.U.                                                                  3-1
2:00 PM-UA & P VS.  P.U.P.                                                                0-3
3:00 PM-ATENEO-Women  VS. COLLEGE OF ST. BENILDE   2-5

MATCHDAY 3 – JULY 8, 2012

MEN’S DIVISION
8:00 AM-MALAYAN COLLEGE          VS.      SOUTHVILLE U
9:00 AM-MAPUA                                  VS       UST-CAFA
10:00 AM-ATENEO de MANILA           VS.      R.T.U.
11:00 AM-ENDERUN                              VS.      BULACAN STATE U
WOMEN’S DIVISION
12:00 NN-B.S.U.-Women                        VS.      R.T.U.-Women
1:00 PM-E.A.C.                                     VS.      ENDERUN-Women
2:00 PM-U A & P                                  VS.      COLLEGE OF ST. BENILDE
3:00 PM-ATENEO-Women                   VS.      P.U.P.

MATCHDAY 4 – JULY 15, 2012

SEMIFINALS             WOMEN’S DIVISION
8:00 AM-SEMIFINALS 1 – Y1 vs. Z2
9:00 AM-SEMIFINALS 2 – Z1 vs. Y2

SEMIFINALS             MEN’S DIVISION
10:00 AM-SEMIFINALS 1 – A1 vs. B2
11:00 AM-SEMIFINALS 2 – B1 vs. A2

12:00 NN – EXHIBITION GAME

1:00 PM-WOMEN’S 3RD PLACE PLAYOFF

2:00 PM-MEN’S 3RD PLACE PLAYOFF

3:00 PM-WOMEN’S FINALS

4:00 PM-MEN’S FINALS

5:00 PM – AWARDING CEREMONIES